Спалети: Липсва ни характер
Старши-треньорът на Рома Лучано Спалети сподели мнение за срещата с Олимпик Лион от осминафиналите на Лига Европа, която французите спечелиха с 4:2.
"Лион разполага с млад и майсторски отбор. Ние трябваше да не им позволяваме да владеят топката, за да не намират пространствата между линиите и да не излизат на ударни позиции", заяви Спалети.
"А ние сме такива, каквито сме. Когато нещата вървят добре, на нас ни растат криле. Когато обаче всичко се обърка, нямаме нужния характер да преобърнем ситуацията в наша полза, като цяло, нашите играчи са с по-спокоен темперамент. Очаквах да видя повече качество от нашия отбор, защото ако не можем да използваме силните си страни, става много по-трудно да покрием слабостите си", каза още специалистът.
"Имахме шансове да вкараме и да решим мача в своя полза. Извинете ме, но в сравнение с тях ние атакувахме. Мисля, че ще ни е трудно в реванша тъй като Лион е добър на контраатаки", завърши Спалети.
- Наполи победи Рома на „Олимпико“
- Рома се разправи с един от лидерите в Лига Европа
- Гасперини: Опитваме се да запазим мечтата си жива още известно време
- Рома вкара 3 на Кремонезе
- Рома търси нападател
- Гасперини: Страхотно е, че феновете на Рома мечтаят за Скудетото
- Рома се справи с Удинезе
- Гасперини е най-добър треньор на октомври в Серия А
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]