Вратар получи дисквалификация от четири години
Вратарят на чилийския Дженерал Веласкес Клаудио Абарка получи продължителна дисквалификация за грубо поведение по време на футболен мач от четвърта дивизия срещу Естасьон Сентрал. В хода срещата стражът атакува с крак нападателя на съперника Диего Диас.
В резултат пострадалият получи счупване на три места и бе изведен от терена с помощта на носилка. Абарка пък бе арестуван направо на терена и освободен на следващия ден.
Футболната асоциация на Чили обаче не остави нещата така и на свое извънредно заседание взе решение да отстрани побойника от футбола за срок от четири години.
- Ана Иванович подаде молба за развод с Швайнщайгер
- Дзола: Вярвам, че Михайлов и Пенев ще се справят
- Директор на Атланта няма да се завърне в клуба, заради заболяване от рак
- Фенове на Левски даряват пари за Пенев
- Спас Делев стана баща на момче
- Стана ясна причината за хоспитализацията на Любо Пенев
- Неймар страдал от клаустрофобия
- Роналдо надхитри вратар с изкуствен интелект от 12-я опит
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]