Бивш вицепрезидент на ФИФА бе екстрадиран в САЩ
Бившият вицепрезидент на ФИФА и бивш президент на Футболната конфедерация на Южна Америка КОНМЕБОЛ Хуан Анхел Напоут днес беше екстрадиран в САЩ, съобщава ВВС. 57-годишният парагваец беше арестуван в Цюрих на 3 декември по настояване на прокуратурата в САЩ във връзка с разследване на корупционни схеми в световния футбол. Бившият функционер заяви, че е невинен и изрази готовност да сътрудничи на разследващите органи.
По-рано бившият президент на Футболната федерация на Хондурас Рафаел Калехас също заяви, че е невинен и че е готов да помага за разкриването на престъпните схеми.
Както е известно, властите в Парагвай пък одобриха екстрадацията на бившия президент на КОНМЕБОЛ и бивш член на Изпълкома на ФИФА Николас Леос, а същото направи и бившият президент на футболната федерация на Коста Рика и член на Изпълкома на ФИФА Едуардо Ли.
- Джузепе Роси: Любопитен съм да видя Роналдо като актьор
- В Казахстан задържаха фенове на Брюж за носене на костюми „Борат“
- Намериха мъртъв по-големия брат на Неманя Видич
- Дани Алвеш съди бившата си съпруга
- Барса обяви смъртта на бивш играч и треньор
- Алваро Мората и Алис Кампело тръгват по различни пътища
- Ювентус загуби делото срещу Роналдо
- Бившата на Пайе го обвини в насилие
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]