Шок: Разстреляха фенове на Нюелс Олд Бойс
14 годишно момче бе убито в четвъртък, след като автобусът превозващ футболни фенове от Буенос Айерес към втория по големина град в Аржентина Росарио бе обстрелван от въоръжени лица, съобщава новината ESPN , позовавайки се на изявление на полицейски инспектор от Росарио. Според информацията, момчето е било простреляно с три куршума в главата, след атака извършена в ранните часове по магистралата свързваща двата най-големи града в южноамериканската страна.
Ранени са двама мъже - на 28 и 42 години, но живота им е вън от опасност. Феновете в автобуса са част от ултрасите на Нюелс Олд Бойс, чиито отбор загуби с 1:2 срещата си срещу столичния Хуракан.
Според медиите, атаката най-вероятно е извършена от фенове на Хуракан, които са проследили автобуса и са открили огън когато наоколо е било пусто, тази информация обаче не е потвърдена от полицията, която започна разследване. Според информациите, използвано е автоматично оръжие.
Подобни нападения започнаха да стават често явление между футболните фенове в Аржентина, които се славят със своя буен нрав и фанатизъм. Futbol - TV напомня, че в края на юни миналата година, отново запалянковци на Хуракан влязоха в конфликт помежду си и оставиха две жертви, и още двама души с опасност за живота. В сблъсъка тогава също бяха използвани огнестрелни оръжия, а битката се пренесе и извън стадиона, където се стигна до масови безредици.
НИКОЛАЙ ГАВАЗОВ
- Аржентински депутат защити националния отбор от обвиненията в расизъм
- Фен на Тигре беше прострелян след победата над Насионал в Южноамериканската купа
- Розалия се извини след скандала около публикацията си след финала на Мондиал 2026
- Почина бащата на Маурицио Сари
- Спортният журналист Лука Еспозито е убит в Южна Италия
- Президентът на футболната федерация на Кюрасао подаде оставка заради онкологично заболяване
- Жена твърди, че Майкъл Олисе е баща на дъщеря ѝ, спорът вече е в съда
- Радост в ЦСКА 1948: Огнян Младенов стана баща на момиченце