Белгия се готви да иска компенсация от ФИФА
Белгия се готви да поиска от ФИФА компенсация, ако бъде доказано, че изборите за домакинство на Мондиал 2018 са били манипулирани и проведени след раздаване на подкупи. Както е известно, тези дни се разбра, че прокуратурата на Швейцария е открила 104 банкови операции, свързани с получаване на домакинство на Световните първенства през 2010, 2018 и 2022 година.
Отделно от това, няколко банки започнаха вътрешни разследвания, за които се предполага, че ще извадят на бял свят наличие на корупция при избора на ЮАР, Русия и Катар за домакини на Световните първенства по футбол, съответно през 2010, 2018 и 2022 година.
Съобщава се, че исканата компенсация от страна на Белгия може да бъде в размер на 4.5 милиона евро.
Както е известно, ФИФА проведе свое вътрешно разследване, което не откри нарушения на изборите за домакинство на Мондиал 2018 и 2022.
- Нов скандал в Италия: Фабрицио Корона отправи тежки обвинения към бивши играчи на Милан
- Алис Розенблум разказа за плашеща среща с най-големия си фен
- Melimtx впечатли последователите си с дръзка визия с гол гръб
- Лионел Меси разширява бизнес империята си с нова инвестиция в Барселона
- Ямал развя палестинско знаме по време на парада на Барса
- Почина легендарният австралийски тенисист Малкълм Андерсън
- Фенове на Барселона по погрешка замеряха с камъни автобуса на собствения си отбор
- Бащата на Ханзи Флик е починал часове преди Ел Класико
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]