Наказаха треньор за расистки изказвания
Дисциплинарната комисия на Футболния съюз на Русия наказа старши-треньора на Ростов Игор Гамула за пет мача. Както е известно, 54-годишният специалист бе обвинен в расизъм, след като на въпрос на журналист, дали клубът има интерес към Бенуа Ангбва, Гамула заяви, че вече има шест чернокожи футболисти и седми не му е нужен.
Последва реакция от страна на някои неправителствени организации, а правителството на ЮАР се обърна към ФИФА с молба треньорът да бъде отстранен от работа.
В крайна сметка днес бе гледано делото срещу Гамула, който след излизането си от заседанието отказа да разговаря с журналисти. Според неофициални източници, треньорът е бил посъветван да дава изявления в пресата, за да не си навлече нови неприятности.
- Фенове на Барселона по погрешка замеряха с камъни автобуса на собствения си отбор
- Бащата на Ханзи Флик е починал часове преди Ел Класико
- Интер Маями придоби дял в компанията за хранителни добавки IM8
- Ромарио заведе новата си приятелка в Париж
- Борнемут отстрани Алекс Хименес след скандал с непълнолетно момиче
- Реал Мадрид потвърди травмата на Валверде, халфът пропуска Ел Класико
- Дани Алвеш събра 35 000 души като евангелски проповедник
- Легендата на световния баскетбол Хосе „Пикулин“ Ортис почина на 62 години
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]