ФИФА забранява на Росберг използването на шлем
Международната федерация по футбол има намерение да забрани на пилота на "Мерцедес" Нико Росберг да използва специален дизайн на шлем, посветен на победата на националния отбор на Германия на Световното първенство по футбол. Каската включва изображение на Световната Купа.
"Всяко несанкционирано използване на официалните знаци не само подрива целостта на Световното първенство по футбол и неговата маркетингова програма, но и поставя под въпрос интересите на световното футболно общество", се казва в изявлението на ФИФА.
- Бивш играч от НБА беше арестуван за над 30-и път в живота си
- Аржентински депутат защити националния отбор от обвиненията в расизъм
- Фен на Тигре беше прострелян след победата над Насионал в Южноамериканската купа
- Розалия се извини след скандала около публикацията си след финала на Мондиал 2026
- Почина бащата на Маурицио Сари
- Спортният журналист Лука Еспозито е убит в Южна Италия
- Президентът на футболната федерация на Кюрасао подаде оставка заради онкологично заболяване
- Жена твърди, че Майкъл Олисе е баща на дъщеря ѝ, спорът вече е в съда
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]