Британски издания си платиха за обидите към Швайнщайгер
Британски издания си платиха за обидните материали по отношение на полузащитника на Байерн Мюнхен Бастиан Швайнщайгер. Според информацията, пресслужбата на немския гранд отказа да даде акредитация на сътрудниците на Daily Mirror и The Sun за срещата-реванш от четвъртфиналите на Шампионска лига с Манчестър Юнайтед.
След първия двубой двете посочени издания излязоха с материали, в които бяха отправени обиди към играча на Байерн. Според официалното съобщение на немския клуб, статиите са дискриминационни и обидни, накърняващи човешкото достойнство.
"Байерн Мюнхен счита такава форма на поднасяне на информацията за неприемлива и остро осъжда тези издания. Във връзка с това, на представителите на Daily Mirror и The Sun е отказана акредитация за мача Байерн Мюнхен - Манчестър Юнайтед, който ще се състои на 9 април", се казва в съобщението.
След първата среща Daily Mirror излезе с материал, в който Швайнщайгер е описан като "свиня". The Sun пък на първа страница публикува материал под заглавие "You schwein".
- Байерн може да замени Горецка с халф на Брайтън
- Байерн ще спечели на гости на Швабите
- Два автогола помогнаха на Байерн срещу Унион
- Компани призна, че иска да спечели Купата на Германия
- Кимих разкритикува тактиката на Арсенал
- Байерн пречупи Санкт Паули с 2 гола в добавеното време (видео)
- Райс: Направихме всичко, за да победим Байерн
- Мърсън: Арсенал направи гръмко изявление
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]