Кройф: Германците са по-добре физически, защото пият бира
Легендата на холандския и световния футбол Йохан Кройф е изненадан от последните твърдения за системна употреба на допинг в Западна Германия през 1960 и 1970 година. Иконата на Барселона дори се пошегува, че германците са били по-добре физически, защото са пиели бира.
"Чувал съм истории, свързани с употребата на допинг в Западна Германия и хората са ме питали дали съм забелязвал нещо такова на Световното първенство през 1974 година. За да бъда честен, аз не мога да си спомня дали след мачовете тогава, е имало допинг тестове. Аз не виждам нищо странно на финала срещу Западна Германия".
"Тяхните играчи винаги са били по-силни и по-големи от нас. Те са по-добре физически отнас, защото пиеха бира", сподели още Кройф.
Иначе Холандия бие с 2:1 Германия в големия финал на Световното през 1974 година.
- Бивш играч от НБА беше арестуван за над 30-и път в живота си
- Аржентински депутат защити националния отбор от обвиненията в расизъм
- Фен на Тигре беше прострелян след победата над Насионал в Южноамериканската купа
- Розалия се извини след скандала около публикацията си след финала на Мондиал 2026
- Почина бащата на Маурицио Сари
- Спортният журналист Лука Еспозито е убит в Южна Италия
- Президентът на футболната федерация на Кюрасао подаде оставка заради онкологично заболяване
- Жена твърди, че Майкъл Олисе е баща на дъщеря ѝ, спорът вече е в съда