Два клуба бяха изхвърлени от футбола за по десет години
Нигерийската футболна федерация взе решение по делото с мачовете от аматьорската лига, които завършиха при резултат 79:0 и 67:0. Според информацията, участниците в двата двубоя получиха пожизнена дисквалификация, а клубовете бяха изхвърлени от футбола за период от десет години.
Както е известно, клубът Полис Машин победи Бабйяро с резултат 67:0, а Плато Юнайтед Фидерс разгроми Акурбу, вкарвайки 79 чисти гола.
В тези две срещи се решаваше съдбата на визите за следващия етап на съревнованието. Полис Машин и Плато Юнайтед Фидерс имаха еднакъв брой точки и головата разлика трябваше да реши кой от тимовете е достоен да се класира в по-горната дивизия.
- Ана Иванович подаде молба за развод с Швайнщайгер
- Дзола: Вярвам, че Михайлов и Пенев ще се справят
- Директор на Атланта няма да се завърне в клуба, заради заболяване от рак
- Фенове на Левски даряват пари за Пенев
- Спас Делев стана баща на момче
- Стана ясна причината за хоспитализацията на Любо Пенев
- Неймар страдал от клаустрофобия
- Роналдо надхитри вратар с изкуствен интелект от 12-я опит
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]