Руските клубове поискаха смекчаване на финансовия феърплей
Клубовете от руската Висша лига ще се обърнат към УЕФА с молба да бъдат смекчени правилата за финансовия феърплей по отношение на Русия. Според информациите, ще бъде поискано максимално допустимият дефицит да бъде увеличен до 60 милиона евро за три години, а не както е за европейските клубове 45 милиона евро.
Мотивите за молбата са, че в Русия все още не е достатъчно добре развит пазара на телевизионните права и във връзка с това клубовете печелят много малко.
- Бивш играч от НБА беше арестуван за над 30-и път в живота си
- Аржентински депутат защити националния отбор от обвиненията в расизъм
- Фен на Тигре беше прострелян след победата над Насионал в Южноамериканската купа
- Розалия се извини след скандала около публикацията си след финала на Мондиал 2026
- Почина бащата на Маурицио Сари
- Спортният журналист Лука Еспозито е убит в Южна Италия
- Президентът на футболната федерация на Кюрасао подаде оставка заради онкологично заболяване
- Жена твърди, че Майкъл Олисе е баща на дъщеря ѝ, спорът вече е в съда
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]