Фернандиньо си платил част от трансфера в Манчестър Сити
Новото попълнение на Манчестър Сити Фернандиньо е заплатил 4 милиона паунда от своя джоб, за да ускори преминаването си в английския клуб. Както е известно, от продажбата на 28-годишния футболист Шахтьор прибра 34 милиона паунда. Част от тази сума е осигурил Фернандиньо, който е доплатил исканата от украинския гранд сума.
Дълго време ръководството на клуба от Донецк искаше за своя играч 42. 5 милиона паунда и едва неотдавна босовете тръгнаха на отстъпки, което доведе до осъществяването на сделката.
В Сити Фернандиньо ще получава около 100 000 паунда на седмица, което означава, че за възстановяване на сумата бразилецът ще работи близо година.
- Манчестър Сити не планира трансфер на Енцо Фернандес
- Манчестър Сити може да се откаже от преследването на Елиът Андерсън
- Бернардо Силва е все по-близо до Реал Мадрид
- Родри се пошегува след опасно влизане на Гави на тренировка
- Манчестър Сити готви удар по Реал Мадрид с оферта за Винисиус
- Гвардиол пред избор: нов договор със Сити или трансфер в Реал Мадрид
- Манчестър Сити вдигна офертата за Елиът Андерсън до 120 милиона паунда
- Манчестър Юнайтед не се отказва от битката за Елиът Андерсън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]