Хърватски фенове: Убийте сърбите!
По време на квалификационната среща за класиране за Мондиал 2014 между националните отбори на Хърватия и Сърбия, запалянковците на стадион „Максимир" скандираха обидни и провокационни думи по адрес на играчите на гостите. Независимо от изявленията на футболисти и треньори преди двубоя, че публиката трябва да се държи толерантно, химнът на Сърбия беше силно освиркван, а след гола на Манджукич трибуните започнаха да крещят: „Убийте сърбите!".
Хърватските запалянковци също така разгърнаха флаг на лидера на националистическата армия на Анте Павелич.
24 часа преди въпросната среща полицията в Загреб излезе със специално изявление, в което се казваше, че двубоят ще бъде прекратен, ако по време на мача местните фенове отправят провокационни викове. В крайна сметка не се случи нищо подобно и единственото, което се ограничиха да направят домакините е да призоват чрез диктора са спокойствие.
- От Блохин до Трент - кариера като две вселени
- Симеоне разполага с около 180 апартамента в Мадрид
- Почина легендата на бразилския баскетбол Оскар Шмидт
- Трагедия: Бивш вратар на Арсенал загина на 48 години
- Тежък удар: селекционерът по минифутбол Николай Михов е получил инсулт
- Фондове от Персийския залив ще вложат 24 млрд. в сделката на Paramount
- Прокуратурата изисква медицинските данни на Тайгър Уудс
- Мистър
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]