Балотели поръча статуя на самия себе си
Нападателят на Милан Марио Балотели реши да увековечи знаменитата си поза при празнуването на гола във вратата на националния отбор на Германия по време на Европейското първенството по футбол миналото лято. Според информация на италианските медии, играчът е поръчал статуя в цял ръст, която ще бъде поставена в неговия дом в Бреша.
„Вече получих поръчката, но със самия Балотели не съм се срещал. Работя по снимка. Нахвърлях различни скици, но Марио иска да увековеча позата му след гола, когато показва мускулите си и предизвиква съперника", заяви местният архитект Ливио Скарпела.
„Представям си го като атлет от древността. Статуята ще е в класически и в поп стил. Ще бъде направена от платина и цветен бронз, а очите от скъпоценни камъни", допълни творецът.
- В Милан се задават сътресения зад кулисите
- Астън Вила е отправила запитване за Лофтъс-Чийк
- Алегри: На половината път сме
- Милан победи Лече с гол на Фюлкруг
- Милан – Лече: Тежка вечер за вратаря Фалконе
- Фабрегас: Поздравяваме Милан, отделните играчи спечелиха мача
- Галатасарай отправи оферта за Фофана
- Алегри: Майнян ни опази живи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]