Фен получи доживотна забрана да посещава стадион (видео)

Фенът, който нападна вратаря на АЗ Алкмар Естебан Алварадо по време на вчерашната осминафинална среща от Купата на Холандия с Аякс, получи доживотна забрана да посещава „Амстердам Арена", съобщи официалният сайт на столични клуб. Както е известно, въпросната среща бе прекратена в 37-та минута при резултат 1:0, когато запалянкото нахлу на терена и се опита да атакува Алварадо, но същия успя да реагира и сам нанесе няколко удара на хулигана.

По-късно стана ясно, че агресивния младеж е бил под въздействието на наркотични вещества.

Днес местната Федерация ще трябва да реши дали ще се преиграва срещата или ще трябва да се доиграе от 37-та минута нататък при резултат 1:0. Съществува и друг вариант, при който Аякс да бъде признат за победител, тъй като след инцидента, при който Алварадо получи и червен картон, играчите на гостите напуснаха терена.