Обвиненият в расизъм рефер се обръща към съда
Помощник-арбитърът Йоан Перуо, когото футболистът на Оксер Камел Шафни обвини в расизъм, заявявайки че рефера му е казал: „Отивай си, арабин!" е готов да даде отговор на обвиненията и да се бори за истината. В същото време, 42-годишният Йоан, който отрича да е изричал подобни думи, обеща да окаже пълно съдействие на разследването.
„Аз съм готов напълно да помогна в разследването. Имам всички доказателства за това. Департамента на съдиите записва всички разговори между арбитрите и аз вече поисках извлечение от записите. В същото време, в момента разглеждам възможността да заведа съдебен иск за клевета. Не искам да давам повече коментарии. Но ще изложа всички факти пред специална комисия. Но в най-скоро време трябва да бъде хвърлена светлина върху това дело", цитира AFP думите на Перуо.
- Джузепе Роси: Любопитен съм да видя Роналдо като актьор
- В Казахстан задържаха фенове на Брюж за носене на костюми „Борат“
- Намериха мъртъв по-големия брат на Неманя Видич
- Дани Алвеш съди бившата си съпруга
- Барса обяви смъртта на бивш играч и треньор
- Алваро Мората и Алис Кампело тръгват по различни пътища
- Ювентус загуби делото срещу Роналдо
- Бившата на Пайе го обвини в насилие
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]