Бенжамен Менди продаде копието си от световната купа за 54 000 евро
Бившият защитник на Манчестър Сити и световен шампион с Франция Бенжамен Менди, който в момента играе за полския Погон, е продал своето копие на трофея от Световното първенство на търг, организиран от американската аукционна къща Goldin. Това съобщава L'Équipe.
Търгът е приключил на 25 юли, като копието на световната купа е било продадено за 54 000 евро.
Според източника цената е по-ниска от очакваното, тъй като при експертизата на трофея са били установени пукнатина в основата и леки следи от износване. Купувачът е получил и сертификат за автентичност, подписан лично от Менди.
В кариерата си Бенжамен Менди е играл за Льо Авър, Марсилия, Монако, Манчестър Сити, Лориен, Цюрих, а в момента защитава цветовете на Погон.
С Монако той печели титлата на Франция, а с Манчестър Сити три пъти става шампион на Англия, два пъти триумфира с Купата на лигата и веднъж със Суперкупата на Англия. Като част от националния отбор на Франция Менди стана световен шампион през 2018 година.
- Реал Мадрид временно замрази преговорите за Родри заради трансфера на Диоманд
- Реал Мадрид подготвя оферта от 40-50 млн. евро за Родри
- Манчестър Сити намери заместник на Родри
- Родри договори личните си условия с Реал Мадрид
- Родри обмисля трансфер в Реал, но Барселона също остава вариант
- Родри отказа на ПСЖ, чака оферта от Реал Мадрид
- Реал Мадрид започна преговори за Родри
- Тотнъм напредва в преговорите за Савиньо
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]