Еквадорската полиция арестува двама за убийство на футболист
Еквадорската полиция арестува двама заподозрени в убийството на футболиста Марио Пинейда, съобщава ESPN.
Прокурорите на Еквадор заявиха в петък, че заподозрените са се явили пред съдия, който е разпоредил така нареченото им превантивно задържане, позовавайки се на достатъчно доказателства срещу тях и риска те да избягат от правосъдието.
Марио Пинейда почина на 34-годишна възраст след нападение. Съпругата му почина заедно с него. Майката на Марио беше ранена.
Пинейда е играч на Барселона от 2016 г. С клуба той спечели два пъти еквадорското първенство, а също така и Купата на Еквадор. По време на футболната си кариера Марио игра за еквадорските клубове Индепендиенте дел Вале и Насионал, както и за бразилския клуб Флуминензе.
- Спипаха с допинг наш щангист
- Лапоухов и Лапеня заведоха жените на шопинг в европейски столици
- Валверде отрече да е получавал доклади, свързани с делото Негрейра
- Осъдиха ПСЖ да плати 61 млн. на Мбапе
- Тери обмислял самоубийство през 2008 година
- Балъков откри свой музей-ресторант
- Хендерсън отдаде почит на Жота при гола си за Брентфорд
- Аржентинската федерация е обвинена в укриване на данъци
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]