В Турция арестуваха 17 съдии
Прокуратурата в Истанбул обяви ареста на 18 души като част от мащабно разследване на предполагаеми незаконни спортни залози, включващи футболни съдии. Издадени са заповеди за арест срещу общо 21 лица, включително 17 съдии. Собственикът на Касъмпаша Тургай Джинер и бившият президент Фатих Сарач също са обвинени.
Фокусът на разследването е върху евентуални нарушения, свързани с уреждане на мачове, както и злоупотреба с власт. Тези арести идват след предишни действия на Турската футболна федерация (TFF), която вече беше отстранила 149 съдии миналата седмица за нарушаване на забраната за залагания на футболни мачове. Санкциите, наложени от TFF, достигат до дванадесет месеца дисквалификация.
Според данни, предоставени от самата федерация, разследванията са разкрили, че 152 от 571 разследвани съдии са залагали "активно". Особено чувствителен факт е, че 22 от тези съдии принадлежат към най-високата категория на турския футбол. Федерацията на футболните федерации (TFF) обаче не е уточнила дали мачовете, ръководени от самите съдии, са компрометирани в тази схема за залагания.
- Светльо Вуцов се ожени и очаква бебе
- Интер Маями удължи партньорството си с Adidas до 2031 година
- В Италия треньор се преоблече като свещеник, за да ръководи отбора
- Неймар прекара уикенда на покер масата след пропуска от селекцията на Бразилия
- Снимка за над 15 милиона евро: Роналдо и Джорджина отново впечатляват
- Жабер: Очаквам това ново приключение с вълнение
- Първи обвинен за влизане без билет на мач в Англия след новия закон
- Бербатов с нов прякор след скандала с оръжие в София
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]