Бивш национал по бокс загуби битката с коварна болест
Бившият национал на България по бокс - Салим Салимов, почина на 43-годишна възраст.
Един от най-елегантните и технични боксьори в представителния тим загуби битката с коварен тумор.
Талантът от Омуртаг, който разви своите умения под ръководството на Фикрет Ерджебов, спечели сребърен медал от световното първенство за юноши през 2000 г.
През 2004-а той завоюва бронз на европейското първенство и се класира за олимпийските игри в Атина, припомнят от "Спортната джунгла".
Дългогодишният шампион на България в категория до 48 кг беше част от славното поколение боксьори заедно с братята Кубрат и Тервел Пулеви, Борис Георгиев, Спас Генов, Александър Владимиров, Детелин Далаклиев, Димитър Щилянов.
- Бивш испански съдия бе арестуван по подозрение за нападение над бившата си приятелка
- Славия ще играе с черни екипи в памет на загиналите деца от школата
- ЛГБТ символика на мача между Египет и Иран въпреки възраженията
- Автомобил се вряза в празнуващи фенове на Мексико след победата над Чехия
- Естер Експосито отвърна на критиците: Феминизмът не означава да спреш да танцуваш
- Изследване откри връзка между политическите възгледи и предпочитанията към Меси или Роналдо
- L'Equipe отстрани водеща след критики към Доку по време на Мондиал 2026
- Холанд обърка Мерилин Монро със Сидни Суини и разсмя всички
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]