В Норвегия изгориха израелско знаме преди мача с Израел
Протестиращи изгориха израелското знаме преди гостуването на отбора срещу Норвегия в европейските квалификации за Световното първенство през 2026 г. Отборите играха на стадион "Улевол“ в Осло. Домакините отпразнуваха победа с 5:0.
Преди мача близо до стадиона се проведе антиизраелска демонстрация, на която Израел бе обвинен във военни престъпления срещу арабите от ивицата Газа. В социалните мрежи бяха публикувани кадри на изгоряло израелско знаме. Съобщава се, че в демонстрацията са участвали над хиляда души.
По-рано президентът на Норвежката футболна асоциация Лизе Клавенес призова за санкции срещу Израел. Норвежката футболна асоциация обяви, че приходите от продажбата на билети ще бъдат дарени на "Лекари без граници“ (MSF).
- Бивш испански съдия бе арестуван по подозрение за нападение над бившата си приятелка
- Славия ще играе с черни екипи в памет на загиналите деца от школата
- ЛГБТ символика на мача между Египет и Иран въпреки възраженията
- Автомобил се вряза в празнуващи фенове на Мексико след победата над Чехия
- Естер Експосито отвърна на критиците: Феминизмът не означава да спреш да танцуваш
- Изследване откри връзка между политическите възгледи и предпочитанията към Меси или Роналдо
- L'Equipe отстрани водеща след критики към Доку по време на Мондиал 2026
- Холанд обърка Мерилин Монро със Сидни Суини и разсмя всички
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]