Винисиус спечели дело срещу бизнесмен
Футболистът на Реал Мадрид Винисиус Жуниор спечели съдебно дело срещу бизнесмен от Ла Коруня, който регистрира марка, носеща неговото име, през ноември 2018 г. Самият бразилец е регистрирал търговската марка Vinicius Jr. година по-рано, съобщава Sport.es.
Според източника, ответникът е твърдял, че Винисиус е бил неизвестен към момента на подаване на заявлението и че потребителите не са свързвали марката с футболиста. Съдилищата на Ла Коруня и провинциалният съд обаче са уважили изцяло иска на играча, като са разпоредили анулиране на регистрацията на марката и заплащане на съдебните разноски на Винисиус.
Бизнесменът преди това е цитирал произхода на името в историята на Римската империя и семейството си, но съдът отхвърли тези аргументи през 2023 г.
- Тебас: Преди 90 дни Перес твърдеше, че споразумение с УЕФА би било капитулация
- Реал Мадрид обяви помирение с УЕФА относно Суперлигата
- Арбелоа страда от диктатурата на играчите на Реал Мадрид
- Реал Мадрид победи Барселона в мача на легендите
- Виктор Фонт: Съдиите винаги облагодетелстват Реал Мадрид
- Треньорът на Нигерия е амбициран да води Реал Мадрид
- Инвеститорите на Реал Мадрид трябва да подкрепят стратегията на клуба и Суперлигата
- Витиня има интерес към трансфер в Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]