Млад колоездач загина след катастрофа на Вуелта
Млад колоездач, състезаващ се във Vuelta Internacional Junior a la Ribera del Duero, почина след падане по време на втория етап в събота.
Това съобщи Marca.
Според организаторите, колоездачът е участвал в масова катастрофа. Медици бързо са пристигнали на мястото. Етапът е бил отменен, но спортистът не е могъл да бъде спасен.
"Деветото издание на Vuelta Junior a la Ribera del Duero е опечалено от трагичната смърт на един от нашите колоездачи. Изказваме най-дълбоките си съболезнования на семейството, съотборниците и приятелите му“, се казва в изявление на организаторите.
Самоличността на колоездача е потвърдена, но местните власти не разкриват името му.
Припомняме, че белгийският колоездач Яспер Филипсен от отбора на Alpecin Deceninck спечели първия етап от Vuelta 2025.
- Ана Иванович подаде молба за развод с Швайнщайгер
- Дзола: Вярвам, че Михайлов и Пенев ще се справят
- Директор на Атланта няма да се завърне в клуба, заради заболяване от рак
- Фенове на Левски даряват пари за Пенев
- Спас Делев стана баща на момче
- Стана ясна причината за хоспитализацията на Любо Пенев
- Неймар страдал от клаустрофобия
- Роналдо надхитри вратар с изкуствен интелект от 12-я опит
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]