Осъдиха Убиецът на Италия
Бившият съдия на ФИФА Байрън Морено беше осъден от Окръжния съд на Ню-Йорк на две и половина години лишаване от свобода за транспортиране на наркотици, съобщава новината АР. Както е известно, еквадорецът бе задържан през септември 2010 година на летище „Кенеди" с шест килограма хероин, след което се призна за виновен и оказа пълно съдействие на разследващите органи.
Морено стана известен на футболната общественост много преди този инцидент. По време на осминафинален мач на Мондиал 2002 между Република Корея и Италия, той отсъди несъществуваща дузпа за домакините, отмени златен гол на Дамяно Томази и изгони Франческо Тоти. Тогава Джовани Трапатони обвини ФИФА в заговор и по-късно Сеп Блатер призна, че Италия е била ощетена, но отрече обвиненията в конспирация. Заради скандалното си съдийство, Морено си спечели прозвището „Убиецът на Италия".
- Ана Иванович подаде молба за развод с Швайнщайгер
- Дзола: Вярвам, че Михайлов и Пенев ще се справят
- Директор на Атланта няма да се завърне в клуба, заради заболяване от рак
- Фенове на Левски даряват пари за Пенев
- Спас Делев стана баща на момче
- Стана ясна причината за хоспитализацията на Любо Пенев
- Неймар страдал от клаустрофобия
- Роналдо надхитри вратар с изкуствен интелект от 12-я опит
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]