Ямал може би е нарушил закона за хората с увреждания
Партито за навършване на пълнолетие на нападателя на Барселона Ламин Ямал бе истинско фурорско събитие. Според COPE, партито може да е нарушило законите за хората с увреждания.
По-рано се появи информация, че на партито на Ямал са били доведени хора, страдащи от джуджешки растеж. Това съобщи Асоциацията на хората с ахондроплазия и други скелетни дисплазии, придружени от джуджешки растеж. Според информацията, те е трябвало да забавляват гостите.
Съобщава се, че Министерството на социалните права е поискало от прокуратурата, омбудсмана и Службата за борба с престъпленията от омраза да разследват дали е нарушен законът за хората с увреждания, който забранява излъчването на предавания, осмиващи или унижаващи хора с увреждания.
Испания няма наказания за подобни нарушения, но страната възнамерява скоро да ги въведе. Съобщава се, че страната възнамерява да въведе глоба за подобно престъпление до 1 милион евро.
- Флик: Барселона игра силно, но отпадането боли
- Симеоне: Барселона ни затрудни, но сме доволни – чака ни финал
- Барса бе на крачка от чудото, но Атлетико издържа и е на финал
- Напрежение в Барселона: фенове счупиха стъклото на автобуса на Атлетико
- Лапорта удари по масата: огромна преднина в подписите за изборите в Барса
- Барселона ще търси чудото срещу Атлетико Мадрид
- Флик вярва в чудо: Барса може да направи обрат срещу Атлетико
- Симеоне преди реванша: Ние сме там, където искаме да бъдем
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]