Вратар на Удинезе може да бъде наказан за 4 г. заради жълт картон
Вратарят на Удинезе Мадука Окойе може да бъде наказан с четири години забрана от футбол в Италия заради подозрения в участие в инцидент с уреждане на мачове.
Според Corriere dello Sport, инцидентът се е случил през март 2024 г. по време на мач с Лацио. Тогава, в 64-ата минута, Окойе е получил жълт картон за губене на време - именно на това събитие, както се оказа, са регистрирани необичайно голям брой залози.
Разследването предполага, че вратарят на нигерийския национален отбор може да е действал в сговор със собственика на пицария от Удине, който според източника е негов близък приятел. Над 120 000 евро печалби от залози на това събитие са били изплатени чрез букмейкъри, разположени в провинция Удине.
Материалите по делото вече са предадени на прокуратурата на Италианската футболна федерация. Ако играчът бъде признат за виновен, той може да бъде дисквалифициран до четири години.
- Трагедия преди контролата на Португалия: фен почина от сърдечен арест
- Тежки обвинения срещу Дейвид Съливан след разследване на BBC и The Times
- Тръмп бе освиркан по време на финала в НБА, но отрече негативната реакция
- Добри новини за Ериксен: Датчанинът е в съзнание след инцидента срещу Украйна
- Специален мач на Мондиал 2026 предизвика напрежение между ФИФА, Иран и Египет
- Хамес поправи гафа си: изпрати лично съобщение на дъщерята на президента на Колумбия
- Скандал в Колумбия: Хамес е обвинен, че е пренебрегнал дъщерята на президента
- Нойер гради бизнес империя за милиони извън футбола
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]