ФИФА разследва играч на Пачука за расизъм срещу Рюдигер
ФИФА обяви, че е започнала дисциплинарна процедура срещу футболиста на мексиканския Пачука Густаво Кабрал заради инцидента със защитника на Реал Мадрид Антонио Рюдигер по време на мача им на Световното клубно първенство, предаде Ройтерс. В края на въпросния мач бе задействан анти-дискриминационния протокол.
"След запознаване с докладите от мача Дисциплинарният комитет на ФИФА отвори дисциплинарна процедура срещу играча на Пачука Густаво Кабрал във връзка с инцидента с Антонио Рюдигер от Реал Мадрид на мача, който се игра в Шарлът на 22 юни", обявиха от ФИФА.
Съдията на мача Рамон Абиати активира анти-дискриминационния протокол, като кръстоса ръцете си пред гърдите в петата минута на добавеното време на срещата след нарушение срещу германския национал Рюдигер.
Запитан след мача дали Рюдигер е бил жертва на расистки обиди, треньорът на Реал Шаби Алонсо отговори: "Това ми каза Рюдигер и му вярвам."
- Арсенал обмисля сензационен трансфер на Винисиус Жуниор
- Родри договори личните си условия с Реал Мадрид
- Жозе Моуриньо поиска звездата на Лейпциг Ян Диоманде в Реал Мадрид
- ФИФА публикува нови кадри с Джуд Белингам след полуфинала с Аржентина
- Анхел Кореа се завърна в Аржентина и подписва с Ривър Плейт
- Ливърпул следи ситуацията с Винисиус Жуниор за свободен трансфер през 2027 година
- Реал Мадрид отрече интерес към Родри
- Манчестър Юнайтед следи Орелиен Чуамени, но Реал Мадрид отказва да го продава
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]