Макрегър обяви, че желае да се кандидатира за президент на Ирландия
Бившият двоен шампион на UFC в лека (до 66 кг) и лека (до 70 кг) категория, ирландецът Конър Макгрегър обяви намерението си да се кандидатира за президент на Ирландия и призова сънародниците си да гласуват за него на изборите.
"Ирландия трябва да изпълни изцяло Пакта за миграцията на ЕС до 12 юни 2026 г. Това означава, че до тази дата и двете камари на парламента трябва да приемат няколко законодателни акта и президентът да ги подпише.
Следващите президентски избори трябва да се проведат преди 11 ноември 2025 г. Кой друг освен мен ще се изправи срещу правителството? Всеки друг кандидат, който се опитат да предложат, няма да им съответства. Но ще го направя!
Като президент бих подложил и този законопроект на референдум. Въпреки че съм категорично против този пакт, това не зависи нито от мен, нито от правителството. Това е изборът на народа на Ирландия! И винаги е така! Това е истинска демокрация!
Ще ми е интересно да чуя как нашите държавни служители оправдават своето ентусиазирано съгласие с този пакт. Ще се радвам да чуя дебата, последван от гласуването! Това е бъдещето на Ирландия, когато стана президент. Всички ирландски граждани трябва да могат да изразяват мнението си и да определят собственото си бъдеще!
Ирландия, изборът е ваш и е прост. Гласувайте за мен като ваш президент и заедно ще спасим Ирландия!" , написа Макгрегър на страницата си в социалната мрежа Х.
Конър Макгрегър е на 36 години. Ирландецът не се е бил по правилата на смесените бойни изкуства от юли 2021 г., когато загуби с технически нокаут (контузия на крака) в първия рунд от американския представител Дъстин Поарие на турнира UFC 264. Общо професионалният му рекорд е 22 победи и шест загуби.
- Сидни Суини направи признание за Кристиано Роналдо
- Мбапе вече има шофьорска книжка
- Коя е Пени Лейн? Моделът, който стана вирусен в социалните мрежи след откъс от интервю
- YouTube звезда стана съсобственик на клуб – мечтае за Висшата лига
- Дончич празнува рождения си ден с Джокович след победата на Лейкърс
- Тръмп за Иран и Мондиал 2026: Не ме интересува дали ще участват
- Напрежение в Барселона: фенове счупиха стъклото на автобуса на Атлетико
- Загадъчната красавица от трибуните на „Сан Сиро“ подлуди социалните мрежи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]