Ермосо: Получих смъртни заплахи
По време на съдебно заседание футболистката на испанския женски национален отбор Дженифър Ермосо говори за ситуацията с целувката с бившия шеф на Кралската испанска футболна федерация (RFEF) Луис Рубиалес. Спортистката говори за натиск от страна на медиите. В момента делото се гледа в Испания.
— По време на полета Вилда или Рубиалес извиниха ли се или показаха загриженост за вас?
- Не. Никой. Никой дори не дойде да ме попита как се чувствам. Дори Вилда, с която имах близки отношения. Чувствах се беззащитна пред RFEF. Това трябваше да е моето безопасно място. Аз съм играч на националния отбор на моята страна, но никой не ме е питал дали мога да направя нещо или имам ли нужда от нещо.
— Случи ли се нещо друго в самолета?
- Да, срещнах Ивана Андрес, капитана. Тя попита дали са ме помолили да направя видео с Рубиалес. Отговорих да. Тя каза, че и на нея й е казано да изпълнява. Казах: "Ивана, те искат да направиш това, но недей“. Тя отговори: "Добре“ и пътищата ни се разделиха. Нищо друго не се случи в самолета.
— Имаше ли натиск от медиите и социалния натиск?
- Да, със сигурност. От момента, в който стъпих в Испания, имаше камери пред дома ми 24 часа в денонощието, хора ме чакаха на улицата, наблюдаваха ме, снимаха ме, докато закусвах. Трябваше да напусна Мадрид с цялото си семейство. Изпитвах страх, когато излязох навън, страхувах се да не ме последват. Получих смъртни заплахи. Съобщения от различно естество. Тръгнахме от Мадрид. Стана непоносимо, заяви Ермосо.
- Ана Иванович подаде молба за развод с Швайнщайгер
- Дзола: Вярвам, че Михайлов и Пенев ще се справят
- Директор на Атланта няма да се завърне в клуба, заради заболяване от рак
- Фенове на Левски даряват пари за Пенев
- Спас Делев стана баща на момче
- Стана ясна причината за хоспитализацията на Любо Пенев
- Неймар страдал от клаустрофобия
- Роналдо надхитри вратар с изкуствен интелект от 12-я опит
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]