Италиански жокей почина след падане
Италианският жокей Стефано Черчи почина на 23-години след тежко падане.
Роденият в Сардиния състезател загуби живота си заради инцидент, който се случва по време на състезание в Канбера, Австралия.
За там по спешност е отпътувала неговата приятелка Британи, която е дъщеря на легендарния жокей Кийрън Фалън.
"С голямо прискърбие семейството на Черчи обявява загубата на своя любящ син Стефано, който почина днес", се казва в изявление.
Черчи е бил под интензивни грижи след травма в главата, получена в инцидента на 20 март. Италианецът е получил медицинско лечение на пистата, преди да бъде преместен в болница, където е установено, че е получил травма на главата и вътрешно кървене.
Конят му на име Хасим пада след сблъсък с други два коня, като те и техните ездачи са останали невредими.
Допреди тази година Черчи се е състезавал само във Великобритания, където работеше с коне,обучавани от сънародника му Марко Боти, преди да реши да се премести в Австралия.
- В Казахстан задържаха фенове на Брюж за носене на костюми „Борат“
- Намериха мъртъв по-големия брат на Неманя Видич
- Дани Алвеш съди бившата си съпруга
- Барса обяви смъртта на бивш играч и треньор
- Алваро Мората и Алис Кампело тръгват по различни пътища
- Ювентус загуби делото срещу Роналдо
- Бившата на Пайе го обвини в насилие
- Роналдо и Джорджина се сбогуват с дома на мечтите си, преди още да се нанесат
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]