Арестуваха футболист на Ница
Защитникът на ФК Ница Юсеф Атал бе арестуван от френската полиция в четвъртък следобед по подозрение в подбуждане на етническа омраза. Това съобщава Nice Matin.
Причината за ареста е разпространението на видеозапис на проповедник, който призовава за "черен ден за евреите“ на фона на израелския конфликт в ивицата Газа.
Преди това 27-годишният футболист вече се извини за публикуването на това видео, но френската Лига 1 наказа играча на алжирския Ница за седем мача. Атал изтри публикацията и клубът реши да спре Юсеф до второ нареждане.
Припомняме, че на 7 октомври 2023 г. палестинското терористично движение Хамас, което контролира ивицата Газа, атакува Израел, избивайки 1400 мирни граждани.
- Двама души загинаха по време на празненствата след победата на Мексико над Еквадор
- Разследват Алесандро Бастони по дело за връзка с непълнолетна
- Парагвайската красавица Наиел Агилера се превърна в сензация на Мондиал 2026
- Слухове около Сабрина Карпентър и Пиеро Инкапие плъзнаха по време на Мондиала
- Тръмп иска да превърне голф игрище край Белия дом в „най-доброто в света“
- Дидие Дешан: Не бяха необходими траурни ленти в памет на майка ми
- Защитник на Атлетико Мадрид се забърка в скандал със сериозни обвинения
- Аржентински стриймъри бяха арестувани на Мондиал 2026
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]