Осъдиха бивш футболен шеф на 10 години затвор
Бившият президент на футболната федерация на Чехия Франтишек Хваловски днес бе осъден на 10 години затвор за измами и фалшификации, съобщи Reuters. Според обвинителният акт на градския съд в Прага, 57-годишният Хваловски заедно с още четири лица са извършили финансови злоупотреби от различно естество на обща стойност около 61 милиона евро.
Франтишек Хваловски бе президент на чешката футболна федерация от началото на 90-те години на миналия век до 2001 година, както и член на Изпълкома на УЕФА. Той бе арестуван на летището в Прага, когато тръгваше с националния отбор на Чехия за квалификационен мач за Мондиал 2002 с Македония.
Хваловски бе задържан десет месеца в следствения арест във връзка с аферата, която продължи повече от едно десетилетие. Името му е свързано и със скандалното влизане в първа дивизия на Хмел Бълшани - отбор от село с около 300 жители, на който Хваловски е бил президент.
- Формула 1 разкри посланието на кърпата за Антонели
- Трагедия преди контролата на Португалия: фен почина от сърдечен арест
- Тежки обвинения срещу Дейвид Съливан след разследване на BBC и The Times
- Тръмп бе освиркан по време на финала в НБА, но отрече негативната реакция
- Добри новини за Ериксен: Датчанинът е в съзнание след инцидента срещу Украйна
- Специален мач на Мондиал 2026 предизвика напрежение между ФИФА, Иран и Египет
- Хамес поправи гафа си: изпрати лично съобщение на дъщерята на президента на Колумбия
- Скандал в Колумбия: Хамес е обвинен, че е пренебрегнал дъщерята на президента
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]