Почина бащата на Кармона, която отбеляза победния гол
Бащата на капитана на испанския женски отбор по футбол Олга Кармона, която отбеляза победния гол на финала на Световното първенство, почина днес.
"С дълбоко съжаление съобщаваме за смъртта на бащата на Олга Кармона. Футболистът научи тъжната вест след финала на Световното първенство.
Изказваме нашите най-искрени съболезнования на Олга и нейното семейство в момент на дълбока скръб. Обичаме те, Олга, ти си историята на испанския футбол“, се казва в изявление на Испанската футболна федерация.
Припомняме, че днес, 20 август, се проведе финалът на Световното първенство по футбол за жени 2023, в който се срещнаха националните отбори на Испания и Англия. Испания спечели с 1:0 и стана световен шампион. Единственият гол отбеляза Олга Кармона.
- Илия Топурия получава собствен документален сериал преди историческа UFC битка
- Фенове на Копенхаген обявиха бойкот заради McDonald’s на стадиона
- Глоба за Пике след скандал с арбитър в мач на Андора
- Абрамович създава нов фонд
- Румънската федерация: Луческу остава вечна легенда
- Турция почете Мирча Луческу: Наследството му няма да бъде забравено
- Шахтьор Донецк се сбогува с Луческу: Сбогом, Мистър
- Почина легендарният треньор Мирча Луческу
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]