Почина първият британски футболист, струващ 1 млн.
Бившият английски нападател Тревър Франсис почина на 69-годишна възраст.
Според Sky Sports Франсис е получил инфаркт, докато се е намирал в дома си близо до Марбея в понеделник сутринта.
Франсис е известен не само със спечелването на две Европейски купи с Нотингам Форест през 1979 и 1980 г., като Тревър вкара победния гол в първия от тези финали срещу Малмьо.
Франсис стана и първият британски футболист със седемцифрена стойност. Това се случи, когато Тревър се премести от Бирмингам във Форест през 1979 г. за £1 милион.
Франсис изигра 52 мача за Англия и отбеляза 12 гола.
Франсис също се е занимавал с треньорска дейност с КПР, Шефилд Уензди, Бирмингам и Кристъл Палас.
- Джузепе Роси: Любопитен съм да видя Роналдо като актьор
- В Казахстан задържаха фенове на Брюж за носене на костюми „Борат“
- Намериха мъртъв по-големия брат на Неманя Видич
- Дани Алвеш съди бившата си съпруга
- Барса обяви смъртта на бивш играч и треньор
- Алваро Мората и Алис Кампело тръгват по различни пътища
- Ювентус загуби делото срещу Роналдо
- Бившата на Пайе го обвини в насилие
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]