Гуардиола подари премията си на служителите на Ман Сити
Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола реши да връчи своята премия за победа във Висшата лига на персонала на клуба, включително администраторите и охраната, в знак на благодарност за техния принос за успеха на града. Това съобщава Daily Mail.
Точната сума се пази в тайна, но някои от топ звездите на клуба получиха бонуси от около 877 000 евро (750 000 британски лири) по договора си, а бонусът на Гуардиола, според изданието, е приблизително равен на тази сума.
Испанският специалист винаги се стреми да подчертава значението на целия щаб в постиженията на отбора, а сега подкрепи похвалите към служителите с дела. Смята се, че късметлиите, които са получили награда, са администратори и служители по сигурността. Отбелязва се, че служителите на Манчестър Сити получават малки бонуси за всеки трофей, спечелен от клуба, но подаръкът на Гуардиола очевидно е приет с ентусиазъм - репутацията на треньора в лагера на Сити продължава да расте стабилно.
- Манчестър Сити следи звезда на Борусия Дортмунд
- Шокиращо признание: Тод Боели купил Кукурея само заради Ман Сити
- Ман Сити ще се разправи с Форест
- Гуардиола: Победата над Лийдс ни държи в битката
- Манчестър Сити измъкна победа над Лийдс Юнайтед
- Шампионският инстинкт или новата реалност?
- Барселона насочва поглед към Омар Мармуш
- Лийдс не може да удържи Ман Сити
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]