23-ма в ареста заради уреждане на мачове
Испанските власти арестуваха 23 души, сред които и футболисти, за уреждане на мачове в долните дивизии на Испания, Андора и Гибралтар, информира АП.
Европейската полиция Европол обяви, че арестуваните са членове на синдикат за залагания, като "няколко футболисти са заподозрени в това, че са използвали позициите си в отборите, за да влияят на крайния изход на мачове, в които участват".
Според властите, под разследване са 30 мача, като печалбите от залозите са повече от 500 хиляди евро. Арестите са извършени от Европол, Интерпол и испанската полиция. Престъпната организация е имала двама лидери, които са били в близки отношения с играчите и техническите щабове.
"Посредници са използвани да координация на схемите за уреждане на мачове, докато корумпираните спортисти са доставяли конфиденциална информация, за да повлияят на мачовете", съобщиха от Европол.
- Джузепе Роси: Любопитен съм да видя Роналдо като актьор
- В Казахстан задържаха фенове на Брюж за носене на костюми „Борат“
- Намериха мъртъв по-големия брат на Неманя Видич
- Дани Алвеш съди бившата си съпруга
- Барса обяви смъртта на бивш играч и треньор
- Алваро Мората и Алис Кампело тръгват по различни пътища
- Ювентус загуби делото срещу Роналдо
- Бившата на Пайе го обвини в насилие
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]