Властите на Катар са правили подаръци на британски депутати
Правителството на Катар е похарчило 292 000 евро за подаръци за членовете на британския парламент в навечерието на Световното първенство по футбол, което ще се проведе в страната. Плащанията са станали от октомври 2021 г. до октомври 2022 г. В замяна депутатите се изказваха положително за Катар, съобщава The Guardian. През последните пет години британски депутати са получили подаръци от арабска страна на обща стойност 116 000 евро.
Според източника, стойността на подаръците на Катар е повече от общата сума, похарчена от 15 други държави, чиито правителства са направили дарения на британските депутати.
Припомняме, че Световното първенство в Катар ще се проведе от 20 ноември до 18 декември.
- Формула 1 разкри посланието на кърпата за Антонели
- Трагедия преди контролата на Португалия: фен почина от сърдечен арест
- Тежки обвинения срещу Дейвид Съливан след разследване на BBC и The Times
- Тръмп бе освиркан по време на финала в НБА, но отрече негативната реакция
- Добри новини за Ериксен: Датчанинът е в съзнание след инцидента срещу Украйна
- Специален мач на Мондиал 2026 предизвика напрежение между ФИФА, Иран и Египет
- Хамес поправи гафа си: изпрати лично съобщение на дъщерята на президента на Колумбия
- Скандал в Колумбия: Хамес е обвинен, че е пренебрегнал дъщерята на президента
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]