Дисквалифицираха треньор за фалшив сертификат
Германската футболна асоциация (DFB) обяви на официалния си сайт, че бившият старши -треньор на Вердер Бремен Маркус Анфанг е отстранен за една година.
Причината за дисквалификацията е използването на фалшив сертификат за ваксинация срещу коронавирус от специалиста. Анфанг също ще трябва да плати глоба от €20 000. DFB наложи санкции и на бившия помощник на Анфанг във Вердер Бремен, Флориан Юнге. Той е отстранен за девет месеца и трябва да плати 3000 евро.
Сроковете за дисквалификация на треньорите ще се отчитат от 20 ноември 2021 г. На 1 юни дисквалификацията ще бъде преустановена, след което специалистите ще бъдат на изпитателен срок до края на юни 2023 г.
Припомняме, че Анфанг напусна Вердер Бремен през ноември миналата година, след като при него бе открит фалшив сертификат за ваксинация.
- Трагедия преди контролата на Португалия: фен почина от сърдечен арест
- Тежки обвинения срещу Дейвид Съливан след разследване на BBC и The Times
- Тръмп бе освиркан по време на финала в НБА, но отрече негативната реакция
- Добри новини за Ериксен: Датчанинът е в съзнание след инцидента срещу Украйна
- Специален мач на Мондиал 2026 предизвика напрежение между ФИФА, Иран и Египет
- Хамес поправи гафа си: изпрати лично съобщение на дъщерята на президента на Колумбия
- Скандал в Колумбия: Хамес е обвинен, че е пренебрегнал дъщерята на президента
- Нойер гради бизнес империя за милиони извън футбола
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]