Уелски национал е с онкологично заболяване
Лекарите диагностицираха халфа на Борнмут и националния отбор на Уелс Дейвид Брукс с рак - лимфом на Ходжкин от втора степен.
"Много ми е трудно да пиша за това, но се установи, че имам лимфом. Лечението ми ще започне следващата седмица. Тази новина бе шок за мен и семейството ми, но прогнозата е положителна и аз съм уверен, че ще се възстановя напълно и ще се върна във футбола възможно най -скоро", написа Брукс в Туитър.
24-годишният Брукс изигра 21 мача за националния отбор на Уелс и вкара 2 гола.
За Борнемут той има 91 мача, 18 гола и 12 асистенции.
Борнрмут оглавява класирането в Чемпиъншип с 25 точки от 11 мача.
- Тежки обвинения срещу Дейвид Съливан след разследване на BBC и The Times
- Тръмп бе освиркан по време на финала в НБА, но отрече негативната реакция
- Добри новини за Ериксен: Датчанинът е в съзнание след инцидента срещу Украйна
- Специален мач на Мондиал 2026 предизвика напрежение между ФИФА, Иран и Египет
- Хамес поправи гафа си: изпрати лично съобщение на дъщерята на президента на Колумбия
- Скандал в Колумбия: Хамес е обвинен, че е пренебрегнал дъщерята на президента
- Нойер гради бизнес империя за милиони извън футбола
- Почина легенда на Челси
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]