Фенове на Минесота ще мълчат 9 мин. в памет на Флойд
Група фенове на Минесота Юнайтед планират да проведат акция в първия домакински мач за сезона в МЛС срещу Реал Солт Лейк.
Феновете на клуба на Южната трибуна ще мълчат девет минути и 29 секунди, за да отдадат почит на Джордж Флойд, Даун Райт, Филандо Кастилия и други, които загинаха поради "полицейска жестокост и системен расизъм“. Феновете помолиха и други фенове да подкрепят тяхната акция.
По-рано в САЩ 12 съдебни заседатели признаха бившия полицай Дерек Шовин за виновен за убийството на афроамериканеца Джордж Флойд през май 2020 г.
Съдебните заседатели признаха Шовин за виновен по всички точки за убийство във втора и трета степен, както и за непредумишлено убийство във втора степен. Максималното наказание за убийство от втора степен е лишаване от свобода за срок не по-дълъг от 40 години. Максималното наказание за убийство в трета степен е лишаване от свобода за срок не по-голям от 25 години. Максималната присъда за непредумишлено убийство от втора степен е 10 години или глоба от 20 000 долара.
- Хакими ще бъде изправен пред съд по обвинение в изнасилване
- Престиани твърди, че Винисиус го нарекъл „джудже“
- Барса очаква още 100 млн. приходи от старта на Barça Hospitality
- Робърт Карадайн почина на 71 години след дългогодишна битка с биполярно разстройство
- Срамна провокация по време на дербито в Лондон: фен показа на Райс снимка на съпругата му
- Жена намушка съпруга си след скандал по време на мач на Наполи
- Звезда на Ман Юнайтед остава без книжка за шест месеца
- Престиани готви съдебен иск срещу Мбапе и Винисиус
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]