Мачът Нюкасъл - Арсенал заинтересова Интерпол

Интерпол се зае с разследване на обстоятелствата около мача от 25 кръг на Висшата лига на Англия между Нюкасъл и Арсенал, съобщава новината The Mirror . Както е известно, „артилеристите" поведоха набързо с 4:0 още в 26-та минута след попадения на Уолкът и Джуру, както и на два гола на Ван Перси. През второто полувреме обаче, „свраките" само за 19 минути върнаха четири гола, за да завърши в крайна сметка двубоя при 4:4.

Полицията е заинтересована от решенията на арбитъра Фил Дауд, а също така и от действията на полузащитника на Арсенал Томаш Росицки. Както е известно, съдията прие няколко спорни решения в полза на домакините, а нарушенията на Росицки доведоха до 11-метров наказателен удар срещу неговия отбор, а също и до наказателен удар, след който падна четвъртия гол.