Прекъснаха мач в Турция заради постещи футболисти
Двубоят от турската Първа лига Гиресунспор - Кечиоренгуку Анкара (2: 1) бе спрян от главния съдия в 11-ата минута.
По време на кратката почивка футболистите на отборите, спазващи поста в свещения месец Рамадан, пиха вода и ядоха лека храна.
Рамадан е месецът на задължителните пости за мюсюлманите (саум) и е един от петте стълба на исляма. През месеца благочестивите мюсюлмани отказват да ядат и пият през деня. Продължителността на месеца е 30 дни и зависи от лунния календар. Постите започват в началото на зората (след сутрешния азан) и завършват след залез слънце (след вечерния азан).
- Арестуваха двама за откраднатата екипировка на Англия
- Полицаи, маскирани като талисманите на Мондиал 2026, арестуваха заподозрян
- Формула 1 разкри посланието на кърпата за Антонели
- Трагедия преди контролата на Португалия: фен почина от сърдечен арест
- Тежки обвинения срещу Дейвид Съливан след разследване на BBC и The Times
- Тръмп бе освиркан по време на финала в НБА, но отрече негативната реакция
- Добри новини за Ериксен: Датчанинът е в съзнание след инцидента срещу Украйна
- Специален мач на Мондиал 2026 предизвика напрежение между ФИФА, Иран и Египет
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]