Оправдаха Алонсо по делото за данъчни измами
Бившият испански футболист Хаби Алонсо бе оправдан от провинциалния съд в Мадрид по данъчни обвинения.
През 2019 г. Алонсо вече беше съден за евентуални данъчни нарушения през 2010, 2011 и 2012 г., след като прехвърли правата за използване на образа на компанията Kardzali, базирана на португалския остров Мадейра, за 5 милиона евро. Съдът реши, че приходите от използването на образа на Алонсо не трябва да се отразяват в данъчната декларация за доходите и оправда играча. Но Върховният съд в Мадрид обжалва решението, тъй като счете доказателствата за липса на вина за "ирационални, нелогични, произволни и несъгласувани", съобщава Mundo Deportivo.
Провинциалният съд в Мадрид твърди, че не вижда доказателства за осъждането на играча, но все пак присъдата може да бъде обжалвана. По този начин нова оправдателна присъда не гарантира на Алонсо прекратяване на съдебното производство.
Хаби Алонсо е треньор на резервния отбор на Реал Сосиедад от 2019 г.
- Джузепе Роси: Любопитен съм да видя Роналдо като актьор
- В Казахстан задържаха фенове на Брюж за носене на костюми „Борат“
- Намериха мъртъв по-големия брат на Неманя Видич
- Дани Алвеш съди бившата си съпруга
- Барса обяви смъртта на бивш играч и треньор
- Алваро Мората и Алис Кампело тръгват по различни пътища
- Ювентус загуби делото срещу Роналдо
- Бившата на Пайе го обвини в насилие
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]