COVID-19 уби майката на Лукас Торейра
Майката на халфа на Арсенал Лукас Торейра почина от коронавирус на 53-годишна възраст, съобщава Daily Mail.
По-рано халфът на "артилеристите", който играе за Атлетико под наем, получи разрешение да напусне тренировъчния лагер на отбора и отлетя за Уругвай, за да се грижи за болната си майка. Въпреки усилията на лекарите, жената прекара няколко дни в реанимацията и почина във вторник, 30 март.
Самият Торейра се разболя от коронавирус през ноември 2020 г. по време на огнище в националния отбор на Уругвай. Тогава COVID-19 бе диагностициран при 12 играчи и служители.
По-рано стана известно, че старши треньорът на националния отбор на Босна и Херцеговина Ивайло Петев се е разболял от коронавирусна инфекция.
- Атлетико подаде жалба до УЕФА след нощен инцидент преди мача с Арсенал
- Гуардиола: Манчестър Сити няма да се предаде в битката за титлата
- Симеоне: Спокойствие, но без пасивност срещу Арсенал
- Артета: Ще бъдем като зверове срещу Атлетико
- Арсенал ще се класира за финала
- Артета чака Едегор и Хаверц за реванша с Атлетико
- Артета: Запазихме мечтата си жива
- Арсенал разгроми Фулъм и увеличи аванса си на върха
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]