Рашфорд стана носител на обществена награда
23-годишният нападател на националния отбор на Англия и Манчестър Юнайтед Маркус Рашфорд стана победител в номинацията "Спорт за социална промяна“ от Асоциацията на спортните журналисти на Великобритания.
Рашфорд получи наградата за работата си по повишаване на осведомеността по въпросите на бебешкото хранене във Великобритания. Той помогна за осигуряване на ваучери за безплатно учебно хранене на 1.3 милиона деца в Англия по време на летните им ваканции. С продължаването на кампанията правителството обяви над 450 милиона евро за подпомагане на бедните деца и техните семейства в Англия.
"Маркус Рашфорд показа зрялост, надхвърляща годините му, като за пореден път подчерта въздействието на футболистите в обществото. Той стана герой извън футболното игрище", заяви президентът на Асоциацията на спортните журналисти.
- Благой Георгиев блокиран в Дубай заради ситуацията в Близкия изток
- Отстраниха национал на Нигерия заради обвинения в уреждане на мачове
- Ашраф Хакими поблагодари на феновете за подкрепата
- Бенфика отрече Престиани да е признал расистка обида към Винисиус
- Мбапе подкрепи Хакими по делото за изнасилване
- Олимпийска шампионка незаконно посети окупирания Донецк
- Спортинг с жалба до УЕФА срещу украински съдии след дербито с Бенфика
- Хакими ще бъде изправен пред съд по обвинение в изнасилване
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]