Футболист от ВЛ призна за нетрадиционна сексуална ориентация
Футболист от английската Висша лига призна, че е гей. Писмо от играч, в което той поиска да остане анонимен, се намира на разположение на The Sun.
Спортистът отбелязва, че за неговата хомосексуалност знаят само членове на семейството и близки приятели. Футболистът не е готов да направи публично признание. Играчът каза, че изпитва психологически проблеми и избягва отношенията, тъй като се страхува от публичност.
Според спортиста, във футбола все още има огромно количество предразсъдъци, тъй като многократно е чувал хомофобни скандирания от страна на феновете. Според играча, ръководството на Висшата лига трябва да започне работа с феновете, футболистите и треньорите не само по отношение на расизма, но и с хомофобията.
Играчът каза още, че може да прекрати преждевременно кариерата си, за да направи признание.
"Разбирам, че ще загубя много пари. Но спокойствието няма цена. Не искам да живея вечно по този начин", пише футболистът
През този сезон Висшата лига за седемте кръга до края спечели "Ливърпул". Турнирът ще приключи на 26 юли.
- Ана Иванович подаде молба за развод с Швайнщайгер
- Дзола: Вярвам, че Михайлов и Пенев ще се справят
- Директор на Атланта няма да се завърне в клуба, заради заболяване от рак
- Фенове на Левски даряват пари за Пенев
- Спас Делев стана баща на момче
- Стана ясна причината за хоспитализацията на Любо Пенев
- Неймар страдал от клаустрофобия
- Роналдо надхитри вратар с изкуствен интелект от 12-я опит
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]