Фондацията на Кафу обяви фалит
Бившият капитан на бразилския национален отбор Кафу обяви, че е закрил благотворителната си фондация заради финансови проблеми.
По-рано през годината легендата съобщи, че отделяните от него средства за социалната дейност на 16-годишната организация са по 40 хиляди долара на месец.
Фондацията подкрепяше финансово почти 900 деца от квартал Жардим Ирене, район Капао Редондо в Сао Пауло, където Кафу стартира футболната си кариера. Кварталът е един от най-бедните в мегалополиса и е известен с фавелите си, но благодарение на организацията на Кафу и политиката на бразилското правителство, той бе променен в положителна посока. В него бе открито държавно училище и футболно игрище, а петте улици бяха ремонтирани придобиха съвременен вид.
49-годишният бивш бранител преживя семейна трагедия през септември, когато 29-годишният му син Данило почина от инфаркт.
- Бивш играч от НБА беше арестуван за над 30-и път в живота си
- Аржентински депутат защити националния отбор от обвиненията в расизъм
- Фен на Тигре беше прострелян след победата над Насионал в Южноамериканската купа
- Розалия се извини след скандала около публикацията си след финала на Мондиал 2026
- Почина бащата на Маурицио Сари
- Спортният журналист Лука Еспозито е убит в Южна Италия
- Президентът на футболната федерация на Кюрасао подаде оставка заради онкологично заболяване
- Жена твърди, че Майкъл Олисе е баща на дъщеря ѝ, спорът вече е в съда
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]