Рома се извини за расизъм пред играч на Сампдория
Рома се извини на полузащитника на Сампдория Роналдо Виейра за расистките изказвания на феновете си срещу него по време на мача между двата отбора от 8-ия кръг на Серия А (0: 0).
Виейра потвърди, че по време на мача е чул всички скандирания и изказвания срещу себе си, но подчерта, че не иска да обсъжда това с пресата.
Римският клуб обаче не остана безучастен към случилото се.
"Рома би искала да се извини на Роналдо Виейра за проявения расизъм срещу него. Рома не търпи расизъм под никаква форма, клубът ще подкрепи полицията при идентифицирането на нарушителите и забраната да присъстват на срещите на отбора“, заявиха от пресслужбата на ромите.
По-рано се съобщаваше, че полицията е започнала разследване на случилото се, като под подозрение са група от около 15 ултраси на Рома.
- Рома – Милан: Без победител
- Рома се справи с Щутгарт
- Леон Бейли се завърна в Астън Вила
- Дибала влезе в историята на Серия А
- Дибала с гол и асистенция за победата на Рома
- Рома обяви трансфера на Мален
- Рома обяви трансфера на 18-годишен нападател
- Рома съгласува трансфера на Мален
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]