Уличиха защитник в манипулиране на мачове
Бившият защитник на Линкълн Сити Брадли Ууд бе дисквалифициран за шест години и глобен с 3275 паунда от Футболната асоциация на Англия заради участие в схема за манипулиране на мачове. Обвиненията към 26-годишния футболист са, че умишлено е получил картони в две срещи от Купата на страната през януари и февруари миналата година.
Букмейкърските компании се усъмнили, че седем човека са заложили на това Ууд да получи жълт картон, като историята на залаганията показала, че те никога досега не са правили подобни залагания и то в такива размери. Печалбата на заложилите е около 10 хиляди лири, но цялата сума не е изплатена заради съмненията за манипулация.
Линкълн достигна сензационно до четвъртфиналите на турнира за Купата, но през лятото Ууд беше освободен от състава заради нарушаване на клубната дисциплина, след като бе заловен да шофира в нетрезво състояние.
- Годеж в Индиън Уелс: №1 в света Арина Сабаленка каза „да“
- Последно сбогом с легендата на ЦСКА Георги Велинов
- Оливер Гласнер остана без книжка за шест месеца
- Скандал в Манчестър Юнайтед: Джак Флетчър наказан за хомофобска обида
- Магуайър осъден в Гърция: условна присъда след инцидента на Миконос
- Сидни Суини направи признание за Кристиано Роналдо
- Мбапе вече има шофьорска книжка
- Коя е Пени Лейн? Моделът, който стана вирусен в социалните мрежи след откъс от интервю
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]