Гръцките фенове могат само два пъти да нахлуват на терена
Клубовете от гръцката Суперлига съгласуваха пакет от реформи, който трябва да помогне да се изкоренят случаите на хулиганство и корупция в местния футбол. Една от мерките е понижаване в по-долна дивизия за отбор, чиито фенове три пъти в хода на сезона нахлуват по терените. В южната съседка често се стига до случаи, при които зрители успяват да преодолеят загражденията и да се появят на полето. Сега това може да се случва само два пъти в рамките на една кампания.
В по-долна дивизия ще бъдат пращани и отбори, чиито ръководители призовават за насилие и саморазправа. Освен това се взе решение, че отговорност за безопасността на мачовете носи изцяло приемащата страна. До сега това се споделяше от двата клуба, в зависимост от проявите на феновете на клубовете. Увеличават се и правомощията на охранителните органи, включително и тези на полицията
Напомняме, че първенството на южната съседка бе прекратено в началото на месеца, когато по време на дербито между ПАОК и АЕК на стадион "Тумба" в Солун, с ключово значение за титлата в южната ни съседка, се разиграха срамни сцени, като главен герой в тях се оказа президентът на домакините Иван Савидис. В самия край на срещата, при резултат 0:0, главният съдия на двубоя Георгиос Коминис отмени гол на ПАОК заради засада.
Домакините отказаха да продължат мача, а босът на солунчани, който заедно с фенове нахлу на терена, накара играчите си да се приберат в съблекалнята, а след това тръгна да търси обяснение от арбитъра. Фотографи не пропуснаха да заснемат, че под якето на Савидис има пистолет, а според очевидци, по-късно президентът е държал оръжието в ръката си.
Свидетели разказаха, че президентът на ПАОК е заплашил ръководителят на делегацията на АЕК Василиус Димитриус с думите "вече си мъртвец".
Както е известно, в понеделник бе взето решение за възобновяване на първенството в Гърция. Лидер в класирането е АЕК с 54 точки. Втори е Олимпиакос, а трети - ПАОК.
- Майката на героя на Кабо Верде пропусна мача срещу Испания заради визови проблеми
- Естер Експосито за връзката си с Мбапе: Свиквам с вниманието
- Рафа Мир получи 8 години и 6 месеца затвор за сексуално посегателство
- Манчестър Юнайтед ще бъде героят в нов документален сериал на Amazon
- Клоп се извини публично на Нагелсман: На 59 съм и все още съм идиот
- Емили Ратайковски разпали спорове със скандална фотосесия, вдъхновена от кърменето
- Арестуваха двама за откраднатата екипировка на Англия
- Полицаи, маскирани като талисманите на Мондиал 2026, арестуваха заподозрян
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]